Jakie argumenty przemawiają za domami z bali?

Chociaż wiele osób kojarzy domy z bali z przeszłością – one powracają. Tradycyjne domy z bali mają wiele zalet w porównaniu z konwencjonalnymi domami, co sprawia, że są one interesujące dla osób, które szukają wysoce zrównoważonych miejsc zamieszkania. Najważniejsze jest to, by decydując się na zamieszkanie w domach z bali znaleźć firmę, która buduje solidne i przestronne konstrukcje, zgodnie ze specyfikacją.

Domy z bali są przyjazne dla środowiska

Domy z bali są przyjazne dla środowiska, co oznacza, że nie wyczerpują one tak wielu zasobów naturalnych i są lepsze dla pokoleń niż inne opcje. Istnieje kilka powodów, dla których te typy domów są właśnie takie. Przede wszystkim chodzi o to, że domy z bali są zbudowane z drzew, które są zasobem odnawialnym. Drzewa można ponownie sadzić i wycinać. Nie przypominają węgla ani innych ograniczonych zasobów, które można łatwo zubożyć.

Drewno zawiera węgiel. Kiedy drzewo stoi w lesie, węgiel emitowany jest z drzewa i do powietrza, co nie jest dobre dla środowiska. Jednakże, jeśli używasz drewna do budowy domu, to drewno nie emituje węgla. Więc zmniejszasz emisję dwutlenku węgla, gdy budujesz swój dom z bali. Wiele domów z bali zbudowanych jest z już „martwego” drzewa – konarów drzew, które w sposób naturalny zostały wyrwane z korzeni tudzież w inny sposób wyeliminowane przez naturę. To gwarantuje, że drewno jest używane, a nie marnowane.

Oprócz wszystkich tych korzyści ekologicznych, domy z bali trwają dłużej niż domy z cegły. Oznacza to, że mniej zasobów jest wykorzystywanych ogólnie, gdy ludzie budują swoje domy z drewna, a nie z cegieł.

Wreszcie, te domy są o 30 procent bardziej energooszczędne. Drewno naturalnie magazynuje ciepło – dom z drewna pozostanie cieplejszy w zimie niż inne rodzaje domów.

Domy z bali są bezpieczniejsze

Drzewa są znane z tego, że nie boją się żadnej pogody. Natura wie, że żadne drzewo nie przetrwałoby zbyt długo, jeśli nie wytrzymałoby wiatru czy deszczu. Podobnie domy zbudowane z bali są wystarczająco mocne, aby wytrzymać burze i inne ciężkie warunki atmosferyczne. Podczas gdy huragany i tornada mogą zniszczyć inne rodzaje domów, domy z bali mają tendencję do wytrzymywania nawet najgorszych warunków. Niektóre z nich są nawet znane z tego, że są odporne na uszkodzenia spowodowane przez spadające na nich drzewa, podczas szczególnie srogich burz.

Domy z bali są łatwe do zbudowania

Jeśli korzyści dla środowiska nie przemawiają do Ciebie w wystarczający sposób, być może będziesz chciał stać się właścicielem takiego domu, ponieważ jest on łatwy do zbudowania. Podstawę konstrukcji można zbudować w ciągu dwóch tygodni – aby Twój dom nie był tak wystawiony na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu też będziesz miał mniej problemów z pleśnią.

Podsumowując wykład o domach z bali należy przyznać, iż mają tak wiele zalet w porównaniu z konwencjonalnymi domami, że zdecydowanie należy ich kandydaturę porządnie rozważyć. Na pewno w Twojej okolicy znajdzie się też porządny budowniczy, który z przyjemnością zbuduje taki dom dla Ciebie.